Badanie ojcostwa

 

        Każdy z nas połowę materiału genetycznego dziedziczy po matce a połowę po ojcu. I na tym właśnie fakcie opierają się stosowane obecnie testy mające na celu ustalenie spornego ojcostwa. Oferowany przez nas szybki test oparty jest, tak jak ma to miejsce w każdym światowej klasy laboratorium, na analizie co najmniej 16 tzw. loci mikrosatelitarnych. Jeżeli w uzyskiwanych profilach istnieje niezgodność między ojcem a dzieckiem w co najmniej czterech loci, możemy absolutnie wykluczyć ojcostwo. Kiedy natomiast wyniki nie dają podstaw do wykluczenia, sięgamy do procedur statystycznych umożliwiających potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, a więc przekraczającym 99.999%. Co więcej – w przypadku niejasności możemy poszerzyć zakres badań o kolejne układy mikrosatelitarne aż do uzyskania satysfakcjonującego poziomu pewności.

       Gwarancją jakości naszych badań ojcostwa są nie tylko certyfikaty poświadczające sprostanie wymogom polskich i międzynarodowych atestacji, ale również doświadczenie naszych biegłych sądowych, którzy czuwają nad każdym etapem analizy.

       Jedynym niezbędnym do badań materiałem jest wymaz pobierany całkowicie bezboleśnie z wewnętrznej strony policzka. A co ważne – materiał można pobrać samodzielnie i po prostu przesłać do nas. Nie ma więc mowy o metodach inwazyjnych jak choćby pobieranie krwi.

       W analizach dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości w badaniu wymagany jest udział trzech osób – matki, dziecka i domniemanego ojca. Jednak w przypadku testów przeprowadzanych na zlecenie osób prywatnych nic nie stoi na przeszkodzie, by rozstrzygać o spornym ojcostwie również bez udziału matki, a zatem jedynie na podstawie materiału pochodzącego od dziecka i zainteresowanego badaniem mężczyzny.

       Dbamy również o Państwa prywatność – wyniki zawsze wysyłamy w zwykłych białych kopertach nieposiadających naszego logo i nie wzbudzających żadnych podejrzeń osób postronnych a na życzenie również w opcji poste restante.

Jedynie prawda jest ciekawa …

Dowiedz się więcej              Zamawiam to badanie              Cennik              Dla kogo jest ten test


Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz
znajdujący się w zakładce ‘Kontakt’, e-mail lub telefon.